Opis
Knjiga nam ob številnih primerih iz vsakdanjega življenja staršev ponuja konkretna sistematična navodila: kako ravnati in se odzivati na naše otroke v trenutkih, ko nam je z njimi težko, ko so vznemirjeni in se zdi, da nič ne zaleže, ko naredijo nekaj, česar ne bi smeli. In ko se nam zdi, da tudi mi ne zmoremo več.
Svoje trditve avtorja podkrepita s sodobnimi nevrološkimi raziskavami, ki potrjujejo, zakaj so razumevajoči odzivi boljši za razvoj naših otrok in za njihove možgane. Ob branju tega zanimivega dela bomo spoznali, kako svojim otrokom še vedno lahko postavljamo meje ter jim pomagamo, da se razvijajo v uravnotežene in odgovorne mlade odrasle.
Knjiga je utemeljena na najnovejših znanstvenih raziskavah o možganih. Predstavlja, kako se razvijajo možgani otrok, kaj zmorejo razumeti in česa ne, kako se odzivajo in kaj se v interakciji dogaja ne samo v otroških, ampak tudi v odraslih možganih staršev. Kljub zahtevni temi je knjiga napisana tako, da jo lahko razumemo.
Napisana je tudi kot priročnik, v katerem je opisanih 12 praktičnih metod, ki nam pomagajo, da s svojimi otroki preživimo težke trenutke, hkrati pa v teh zahtevnih situacijah spodbujamo integracijo možganov.
Mehka vezava, 15,5 x 23,5 cm, 202 strani.