Naravna domača lekarna na poti

Poletje, izleti, morje.. vse to so čudoviti trenutki, a z majhnimi otroki se tudi na poti hitro lahko zgodi kakšna neprijetnost. Padec, piki komarjev, zamašen nos, kašelj, trebušni krči…

Takrat si vedno želim hitro in učinkovito pomagati otroku, zato imam s sabo vedno mini domačo lekarno. Tudi mi smo že imeli primer, da je ravno na dopustu otrok zbolel ali se poškodoval. In od takrat sem tudi na dopustu vedno dobro opremljena pripravljena na vse.

Tukaj je moj seznam 10 stvari, ki jih vzamem s sabo na dopust ali potovanje. Vse to vsebuje moja naravna domača lekarna vedno, ko smo z družino na poti:

1. Smrekovo mazilo za udarce in modrice

Smrekovo mazilo je naravno mazilo, ki deluje protivnetno in pospešuje celjenje. Pri otrocih je nepogrešljivo, zato ga veliko uporabljam. Če ga slučajno nimaš pri roki, pa je za buške in modrice odlično tudi čisto navadno maslo.

2. Mazilo za pike žuželk in komarjev

Terapevtsko CBD mazilo takoj pomaga pri srbečici, rdečici in oteklini. Če otrok slabo prenaša pike, je to odlična pomoč. Srbenje res preneha v trenutku.

3. Pršilo za nos

Tonimer ali morska raztopina v pršilu je nežna in učinkovita pri zamašenem nosku. Uporabljamo jo ob vsakem prehladu in je bolj prijetna za uporabo kot klasična fiziološka raztopina. Super je tudi za
dojenčke in malčke, saj se jo lahko uporablja od rojstva dalje.

4. Kapljice za oči

Če pride do draženja zaradi vetra, sonca, morja ali klora v bazenu, so naravne kapljice iz smetlike vedno moja prva pomoč za oči.

5. Probiotiki za težave s prebavo

Za preprečevanje in lajšanje prebavnih težav ob spremembi okolja so probiotiki nepogrešljiva podpora. Že dolgo uporabljam Viridian probiotike v prahu za otroke.

6. Sirup za kašelj

S seboj vzamem ekološki sirup, ki je primeren za vse vrste kašlja, za moker in suh kašelj. Je na osnovi črnega bezga, ki je resnično čudežen pri kašlju in je brez vseh nepotrebnih dodatkov.

7. Eterična olja

S sabo vedno vzamem EO sivke, čajevca in kadilne bosvelije. To troje pokrije kar veliko tegob in mi na dopustu vedno zadošča. Uporabljam pri prehladih, bolečinah, vnetih ušesih, ranah.. Čajevec ni primeren za rane, ker lahko peče.

8. Obliži, gaza in razkužilo (vodikov peroksid)

Pri urezninah in odrgninah rano hitro in dobro sperem in nato razkužim z vodikovim peroksidom. Če je potrebno tudi pokrijem z gazo, sicer pa se najbolje celi, če je rana odkrita in na zraku.

9. Medicinski med ali domač surov med

Medicinski med ali surov domači med uporabljam za celjenje ran, prask, vreznin, opeklin… ni da ni, za kaj vse ga lahko uporabiš. Vedno ga imam pri roki tako doma kot tudi na poti.

10. Homeopatski mini set

Odkar imam otroke, imam vedno doma tudi homeopatsko mini domačo lekarno, ki gre z nami povsod, saj veš, za vsak slučaj. Meni se obnese super in nikoli ne gremo na dopust brez nje.

Upam, da ti moj seznam pomaga pri pakiranju in da ga na dopustu sploh ne boš potrebovala, ker boste vsi celi in zdravi.